Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Najważniejsze parametry kotłów elektrycznych

2024-01-17
Najważniejsze parametry kotłów elektrycznych

Kocioł elektryczny Bosch to jeden z najpopularniejszych na rynku produktów. Wyróżnia się znakomitymi parametrami i trwałością. Kotły elektryczne stają się coraz bardziej popularne w polskich domach, ze względu na ich wydajność, ekologiczność oraz łatwość obsługi. Wybór odpowiedniego kotła elektrycznego może być jednak trudny, zwłaszcza dla osób, które nie są zaznajomione z tym tematem. W niniejszym artykule przedstawimy najważniejsze parametry, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru kotła.

Jak wybrać odpowiednią moc kotła elektrycznego?

Moc kotła jest jednym z kluczowych parametrów, który wpływa na wydajność ogrzewania. Dobór odpowiedniej mocy kotła zależy od wielkości pomieszczeń oraz ich izolacji cieplnej. Im większy dom i im gorsza izolacja, tym większa moc kotła będzie potrzebna. Warto skonsultować się z fachowcem, który pomoże dobrać odpowiednią moc kotła elektrycznego Bosch lub innej firmy, tak aby był od dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Na co zwrócić uwagę wybierając kocioł elektryczny?

Sprawność energetyczna to stosunek energii wykorzystanej przez kocioł do energii dostarczonej w postaci prądu elektrycznego. Im wyższa sprawność energetyczna, tym większa oszczędność energii i niższe rachunki za prąd. Warto zwrócić uwagę na sprawność energetyczną kotła, która powinna wynosić co najmniej 90%. Dobry kocioł elektryczny powinien umożliwiać łatwą regulację temperatury wody grzewczej oraz ciepłej wody użytkowej. Istotne są też dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak zabezpieczenie przed przegrzaniem i przeciążeniem instalacji elektrycznej oraz zabezpieczenie antyzamrożeniowe, które mają np. kotły marki Bosch. Wyróżnia je również elegancki, minimalistyczny design, zaawansowane sterowanie i dostosowanie do współpracy z instalacją fotowoltaiczną

pixel