Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak zamontować stelaż podtynkowy WC?

2024-02-13
Jak zamontować stelaż podtynkowy WC?

Stelaż WC Cersanit pozwala na oszczędzenie miejsca w łazience, a ponadto jest estetyczny i funkcjonalny. Jego montaż może wydawać się skomplikowany, ale z odpowiednią wiedzą i narzędziami jest to zadanie, które można wykonać samodzielnie. W poniższym artykule przedstawiamy krok po kroku, jak zamontować stelaż podtynkowy WC.

Jaki wybrać stelaż podtynkowy?

Przed przystąpieniem do montażu stelaża podtynkowego, należy dokonać wyboru odpowiedniego modelu. Na rynku dostępne są różne rodzaje stelaży, które różnią się między innymi wysokością, szerokością oraz sposobem mocowania. Świetnymi parametrami wyróżnia się stelaż WC Cersanit. Dzięki regulacji umożliwia oszczędne spłukiwanie wody, a ponadto jest łatwy w montażu i trwały. 

Jak przebiega montaż stelaża podtynkowego?

Zanim przystąpimy do montażu stelaża podtynkowego, należy przygotować odpowiednie miejsce do jego instalacji. Najpierw trzeba upewnić się, że ściana, na której będzie zamocowany stelaż, jest nośna i spełnia wymagania konstrukcyjne. Następnie przy użyciu wiertarki udarowej wykonujemy otwory w ścianie zgodnie z oznaczeniami, a następnie mocujemy stelaż za pomocą kołków rozporowych. Później należy zamontować na stelażu elementy takie jak przycisk spłukiwania, zawór spustowy czy rury odpływowe.

Jak podłączyć instalację wodno-kanalizacyjną?

Po zamocowaniu stelaża podtynkowego, należy przystąpić do podłączenia instalacji wodno-kanalizacyjnej. W tym celu należy wykonać odpowiednie przyłącza do rur doprowadzających wodę oraz odprowadzających ścieki. Ważne jest również sprawdzenie szczelności połączeń oraz prawidłowego działania zaworów i przycisków spłukiwania. Ostatnim etapem montażu stelaża podtynkowego jest wykończenie ściany. W tym celu należy zastosować materiały takie jak płyty kartonowo-gipsowe, które pozwolą na estetyczne i trwałe zamaskowanie stelaża.

pixel