Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Budowa i działanie bojlerów elektrycznych

2023-12-15
Budowa i działanie bojlerów elektrycznych

Bojlery Galmet to jedne z najpopularniejszych bojlerów elektrycznych dostępnych na rynku. Bojery to powszechnie stosowane urządzenia, które zapewniają dostęp do ciepłej wody w gospodarstwach domowych i obiektach komercyjnych. Ich głównym zadaniem jest szybkie i efektywne podgrzewanie wody, która jest następnie wykorzystywana do celów higienicznych, takich jak kąpiel czy mycie naczyń. W niniejszym artykule przyjrzymy się budowie oraz działaniu bojlerów elektrycznych, a także omówimy ich zalety.

Jak zbudowane są bojlery elektryczne?

Bojlery elektryczne, m.in. bojlery Galmet składają się z kilku podstawowych elementów, które mają kluczowe znaczenie dla ich prawidłowego funkcjonowania. Są to między innymi zbiornik na wodę, grzałka elektryczna, termostat oraz izolacja termiczna. Zbiornik wykonany jest zazwyczaj ze stali nierdzewnej lub emaliowanej, co zapewnia trwałość i odporność na korozję. Wewnątrz zbiornika znajduje się grzałka elektryczna, która jest odpowiedzialna za podgrzewanie wody. Grzałki mogą mieć różne moce, a ich wybór zależy od potrzeb użytkownika oraz wielkości zbiornika. Termostat to element sterujący pracą grzałki. Jego zadaniem jest utrzymanie temperatury wody na odpowiednim poziomie, zgodnie z ustawieniami użytkownika. Termostat reaguje na zmiany temperatury wody w zbiorniku i włącza lub wyłącza grzałkę, aby utrzymać żądaną temperaturę.

Jak działają bojlery elektryczne?

Bojlery elektryczne działają na zasadzie konwekcji naturalnej, czyli przepływu ciepłej wody do góry, a zimnej w dół. Gdy użytkownik otwiera kran z ciepłą wodą, do zbiornika bojlera wpływa zimna woda, która jest podgrzewana przez grzałkę. W miarę jak temperatura wody wzrasta, ciepła woda unosi się ku górze i opuszcza zbiornik przez rurę doprowadzającą ciepłą wodę do kranu.

pixel